Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Seniorzy zakończyli wakacje

Aktualności | 2016-08-30 | Publikujący: Lubań "Miasto"

W niedzielę 28 sierpnia br. nad stawem Uniegoszcz I koło Polskiego Związku Wędkarskiego Lubań Miasto zorganizowało otwarte zawody dla seniorów. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu miłośników wędkarstwa. Wśród startujących nie zabrakło choćby przewodniczącego rady miasta Olszyna Wiesława Wypycha oraz Kazimierza Janika, radnego Sejmiku Wojewódzkiego. Zawodnicy mieli nadzieję na złowienie wielkiej ryby. Z uwagi na panujący upał nawet te mniejsze nie chciały jednak za bardzo współpracować.


- Jestem wędkarzem – sportowcem. Miałem brania, ale szkoda mi było zacinać i kaleczyć ryby. Zwijałem wędkę dopiero jak było już po wszystkim i ponownie zakładałem przynętę – żartował Kazimierz Janik.


Ostatecznie zawody wygrał Ryszard Walaszczyk, który na podium wyprzedził Jana Kownackiego oraz Krzysztofa Goworka. Zarząd koła nie zapomniał także o startujących kobietach. Upominki otrzymały Danuta Adamek oraz Barbara Rosikon. Nagrodę dla najlepszego wędkarza ufundował także Józef Goszczycki, były dyrektor Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze. Po wędkarskiej rywalizacji uczestnicy zajadali się specjałami z grilla. Tymczasem zarząd koła Lubań Miasto zaprasza wędkarzy do udziału w kolejnych zawodach. Odbędą się one 18 września br. tradycyjnie nad stawem Uniegoszcz I. Zapisy oraz wpłaty na cele rekreacyjne w wysokości 20 zł przyjmowane są w sklepie wędkarskim przy ul. Żymierskiego 2.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Wędkowałaś (-eś) w tym roku spod lodu?
Tak
Nie
Głosuj wyniki