Sukces naszych wędkarzy

Aktualności | 2016-09-13 | Publikujący: Lubań "Miasto"

10 września br. na Kanale Żerańskim odbyły się pierwsze Ogólnopolskie Zawody Spławikowe „Memoriał im. Stanisława Wolickiego”. Impreza poświęcona pamięci wspaniałego człowieka, przyjaciela dzieci i młodzieży, trenera i zaangażowanego działacza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży wędkarskiej. Swoją reprezentację wystawił Okręg PZW w Jeleniej Górze.

Obok Martyny Wawrzynowicz z Lwówka Śląskiego (U12) tworzyło ją także dwóch członków koła PZW Lubań Miasto - Damian Walaszczyk (U14) i Gabriel Wolski (U16). Dryżyna została wyłoniona z cyklu eliminacji okręgowych. W trwającej trzy godziny turze zawodnicy wyłowili łącznie 76 kg ryb. Martyna Wawrzynowicz ukończyła zawody na 12. miejscu, Damian Walaszczyk był 14, a Gabriel Wolski ósmy.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali Renata i Rafał Wawrzynowicz, Ryszard Walaszczyk i Rafał Wolski. Kierownikiem drużyny był Krzysztof Rudnicki. Wyjazd zawodników został sfinansowany ze środków Okręgowej Komisji Młodzieżowej. Należy zaznaczyć, że była to pierwsza tego typu impreza, w której brała udział młodzież z jeleniogórskiego Okręgu. Ponadto drużyna była jedyną drużyną dolnośląską startującą w tych zawodach. Organizatorem zawodów było Koło nr 2 Warszawa – Żoliborz.