Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wyjątkowe zawody

Aktualności | 2018-06-04 | Publikujący: Lubań "Miasto"

Ponad trzydziestu zawodników wzięło udział w Wędkarskim Dniu Dziecka, który 3 czerwca br. zorganizowało koło PZW Lubań Miasto. Co ważne żaden z młodych zawodników nie zakończył imprezy bez złowionej ryby!

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsi wędkowanie nad stawem Uniegoszcz nr I przy ulicy Sosnowej rozpoczęli zawodnicy w wieku od 10 do 14 lat. Brały wzdręgi, płocie, liny oraz leszcze. Bartosz Bernolak złowił nawet karpia, ale po zawodach miał duży niedosyt.

- Ryba mierzyła 29 centymetrów. Do pełni szczęścia zabrakło małego centymetra. Z pewnością był dzięki niemu nie wygrał, ale z pewnością nie zająłbym też ostatniego miejsca. Oczywiście nie przejmuję się, bo chodziło tutaj o dobrą zabawę. Było super! – powiedział. Triumfował Oskar Kuzdrowski, który zgromadził 2395 punktów. Na drugim stopniu podium uplasował się Jakub Doliński (1750 pkt.), a najniższe miejsce na pudle przypadło Magdalenie Kobzik (1585 pkt.), która wyholowała dwa piękne leszcze. Niewiele do podium brakło Michałowi Wójcikowi, Gracjanowi Ludwiczakowi oraz Mateuszowi Stempkowskiemu. W drugiej grupie wiekowej rywalizowali zawodnicy w wieku do 10 lat. Po zaciętej walce na punkty wygrał Adrian Wrześniewski, który na podium wyprzedził Szymona Jaracza oraz Adriana Kuzdrowskiego. Dalsze lokaty zajęli Gracjan Szostak oraz Aleksander Doliński. Po zakończeniu zawodów każdy z uczestników imprezy otrzymał nagrody, a także owoce i słodycze. Nie mogło oczywiście zabraknąć przysmaków z grilla. Dodajmy, że obecnością podczas zawodów zaszczycił Lubomir Leszczyński, któremu towarzyszyli najbliżsi.

- Było bardzo miło. Cieszę się, że wreszcie znalazłem możliwość skorzystania z zaproszenia działaczy koła, którzy opiekują się akwenem i przyległym do niego terenem. Czynimy starania, aby nad stawem jak najszybciej powstała wiata, która będzie miała za zadanie służyć wędkarzom i pomagać w organizacji wędkarskich imprez – powiedział Nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów.

Zawody były świetną okazją do zarażenia młodych adeptów pasją i sposobem na zdrowy styl życia – z dala od komputerów i wszelkiego rodzaju używek i co za tym idzie uzależnień.

Zarząd koła PZW Lubań Miasto serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: Gminie Miejskiej Lubań, LPWiK, PEC, Ponar Lubań, Chromex sp. z o.o., Wolstal oraz firmie Zawodny Spółka Jawna i Pawłowi Dolińskiemu.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się tutaj.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Wędkowałaś (-eś) w tym roku spod lodu?
Tak
Nie
Głosuj wyniki