Wyjątkowy dzień nad wodą

Aktualności | 2019-06-03 | Publikujący: Lubań "Miasto"

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Lubań „Miasto” zorganizowało kolejne w tym roku zawody wędkarskie. Tym razem wyniki nie były najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i… uśmiech na twarzach startujących zawodników.

Impreza z uwagi na początek czerwca oczywiście została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Rywalizacja, choć to w tym przypadku zbyt wygórowane słowo, toczyła się w dwóch grupach. Pierwszą utworzyli zawodnicy w przedziale wiekowym od 10 do 14 lat. Drugą natomiast grupa młodsza. Zarówno jednym jak i drugim kibicowali najbliżsi. Choć ryby zaprotestowały i - zwłaszcza te duże - zbyt chętnie brać nie chciały, to jednak nikt nie zakończył rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym.

W grupie młodszej triumfowała Julita Nowak, która idzie w ślady taty Marcina. Na podium zwyciężczyni wyprzedziła Piotra Boczyja oraz Gracjana Szostaka. W grupie starszej zwyciężył natomiast Adrian Wrześniewski, który uzbierał 1750 punktów. Drugi był Dariusz Sadowski (1690 pkt.), a trzeci Bartek Bernolak (400 pkt.). Tego dnia nie było jednak podziału na wygranych i przegranych. Dla najlepszych organizatorzy ufundowali puchary, ponadto każdy ze startujących zawodników otrzymał prezenty w postaci m.in. owoców, słodyczy oraz okolicznościowych koszulek.

Po zawodach uczestnicy festynu zajadali się pyszną grochówką, przysmakami z grilla oraz pizzą. Swoją obecnością organizatorów zaszczycili także zaproszeni goście. Obok wiceburmistrza Lubania Mateusza Zajdla nie zabrakło przedstawicieli Policji, a także funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Ci drudzy zaprezentowali profesjonalny pokaz jak wygląda akcja ratowania uwięzionych w rozbitym pojeździe osób, który brał udział w wypadku. Ponad grubo sto osób z zainteresowaniem obserwowało akcję strażaków oraz z uwagą słuchało komentarza wyjaśniającego poszczególne kroki podejmowane przez funkcjonariuszy.

Na zakończenie zarząd koła PZW Lubań „Miasto”podziękował osobom oraz instytucjom, bez których impreza nie mogłaby zostać zorganizowana z takim rozmachem. A mowa o Urzędzie Miasta Lubań, Lubańskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Lubaniu Sp. z o.o., Chromex Lubań sp. z o.o. - Andrzej Kempiński, „Agromet” Zakład Elementów Hydrauliki Siłowej SA, „Wolstal” Lubań Rafał Wolski - Skup i Sprzedaż Surowców Wtórnych, Zodiak - okna Lubań - Leszek Niewrzędowski, Ponar Lubań Sp. z o.o. - Marek Warzecha, Dominex - Dominik Miczko, Dźwigi i Podnośniki Koszowe - Stanisław Śnieżyk, Piekarnia - Teresa i Jan Wójcik, Stempel Druk - Andrzej Wrześniewski, „Profiauto” - Zawodny spółka jawna, „Vernal” - skup aut, autozłomowanie Radogoszcz - Konrad Wróblewski, a także Komendzie Powiatowej Policji oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Galeria zdjęć z wydarzenia tutaj.