Damian i Rafał najlepsi

Aktualności | 2019-06-19 | Publikujący: Lubań "Miasto"

Koło PZW Lubań Miasto zorganizowało Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego O Puchar Starosty Lubańskiego. Ryby brały, a niektórych startujących wędkarzy od holowania zdobyczy aż bolały ręce.

Przez cztery godziny trwania zawodów wędkarze nie mogli się nudzić. Ryby były bowiem „na braniu”. Ostatecznie triumfował Damian Walaszczyk, który osiągnął wynik 4,075 kg. Drugą lokatę zajął Andrzej Zawadzki (2,955), a trzecią Jacek Rudnicki (2,710). Tuż za podium znaleźli się Bartosz Borycki (2,430) i Marcin Nowak (2,130).

Najlepszym zawodnikiem mieszkającym poza terenem powiatu lubańskiego został Rafał Wolski, który jednocześnie osiągnął najlepszy wynik - 4,605 kg.

- Na mój wynik złożyła się sama drobnica. Ryby brały cały czas. Aż mnie boli ręka - powiedział zadowolony z drugiego miejsca Andrzej Zawadzki. - Mi natomiast udało się złowić kilka ładnych leszczy, co zaważyło na zwycięstwie - przyznał z kolei Damian Walaszczyk.

Efektowne puchary oraz nagrody rzeczowe ufundował Powiat Lubański. Zawody odbyły się pod patronatem Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego.