Do Kwisy trafiły maleńkie brzany

Aktualności | 2013-04-13 | Publikujący: Lubań "Miasto"

Od piątku (12 kwietnia) rzeka Kwisa ma nowych mieszkańców. Są nimi młodziutkie brzany. Zarybienia w ilości 200 sztuk narybku żerującego dokonali prezes Koła Lubań Miasto Janusz Pernej oraz wiceprezes Cezary Rosikoń. We wpuszczaniu ryb pomagał także jeden z wędkarzy Koła PZW z siedzibą w Olszynie. Ryby są widoczne na załączonych fotografiach.

Komentarze (5)

• Grzesiek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

Zarybienie rzeki Kwisy odbywa się według operatu opracowanego przez RZGW. Zarybienie z dobrowolnych składek wędkarzy odbywa się w miesiącu wrzesień. Zarybiane są akweny, które znajdują się pod opieką naszego koła. Piszesz, że na rzece Kwisa jest odcinek specjalny objęty dodatkową opłatą. Odcinek "złap i wypuść" oczywiście jest, ale pisanie o dodatkowej opłacie za możliwość wędkowania na tym odcinku jest wprowadzeniem czytelników w błąd. Informację na temat wysokości kwoty uzbieranej na dobrowolne zarybienie można uzyskać u skarbnika koła. Wszelkich dodatkowych informacji można zaczerpnąć z kolei w sekretariacie, który czynny jest we wtorki oraz piątki w godzinach 14-16.

• zuro Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

Panowie,te wasze zarybianie to są jawne kpiny.Narybek żerujący brzany kosztuje 100zł za 1000szt.Wynika ,ze wydaliście całe 20zł.Zakupiliście 20 kg pstrąga potokowego dwulatka,którego cena wynosi 20zł za kilogram co daje kwotę 400zł oraz 2000szt narybku żerującego po 0,12 zł za sztukę .Sandacza zakupiliście w ilości 7000 sztuk po cenie około 30zł za każde 1000 sztuk,czyli 210 zł,do tego mamy jeszcze 50000 sztuk wylęgu szczupaka po 18zł za każde 1000 sztuk.Reasumując wydaliście jakieś 1700zł na wszystko plus ewentualne koszty transportu.Chwalicie się,że uzbieraliście kwotę pięciokrotnie wyższą niż w poprzednim sezonie z dobrowolnych wpłat na zarybianie,ale jaka to kwota to już do informacji publicznej nie trafiło.Zrobiliście na Kwisie odcinek specjalny z dodatkowa opłatą i całkowitym zakazem zabierania pstrąga,co akurat popieram bo sam ryby wypuszczam,ale opłata to już przesada.Do tego dochodzą składki członkowskie.O co tak na prawdę dbacie,o stan zarybienia czy o swoje kieszenie?Praca w PZW powinna być zajęciem dodatkowym i przede wszystkim społecznym.W skali całego kraju pewnie pięknie to wygląda,tylko zlustrować i zaraz będzie afera wędkarska.

• zuro Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

• marek_sz Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -