Czerwone światło dla skuterów i motorówek

Aktualności | 2013-06-17 | Publikujący: Lubań "Miasto"

Nie tak dawno poruszany był temat jednostek napędzanych silnikami spalinowymi, które pływają nad zbiornikami Złotnickim i Leśniańskim. Okazuje się, że uchwały zakazujące używania motorówek i skuterów podjęte w latach 1993 - 1994 przez Gminy Leśna, Gryfów Śląski i Olszyna mają moc prawną.

Mimo tego potężne jednostki bezkarnie po lustrach zbiorników pływają. Sprawą zainteresował się Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, a także Wojewoda Dolnośląski. Wymienione instytucje nakazały zarządom gmin egzekwowanie przepisu, według którego pływać mogą jedynie łodzie patrolowe WOPR, Policja oraz żegluga pasażerska. – Uchwały są prawomocne, obowiązują i nie ma nad czym dyskutować. Ci, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie porządku nad zbiornikami zostali o tym powiadomieni. Pisma wysłaliśmy do zarządcy zbiornika firmy Tauron, nadleśnictwa, straży rybackiej oraz do KPP w Lubaniu i komisariatów w Olszynie oraz Leśnej – powiedział Burmistrz Miasta Leśna Jan Surowiec.